18 Temmuz 2010

Pazar: Bir buhran masalı

18 Temmuz tarihli Pazar günü böyle mi geçmeliydi?

Akşamdan kalma uyanma. Yatakta sağa sola dönüp biraz hımmm'lama. Gidip salondaki koltuğa yatma. İki saniye sonra söverek, direkt güneş ışığına maruz kalmış salondan ayrılma. Tekrar yatağa dönüp biraz daha uyuma. Tekrar uyanma. Çağla'nın menemeninin bir kısmını yeme. Kola içme. Hımm bugün biraz kitap okuyayım, biraz da bişiler izleyeyim diye düşünme. Bilgisayarı açma. Mail kontrol. Twitter. Facebook. Ekşi. Çeşitli bloglar. Gazeteler. Twitter. Facebook. Ekşi. Twitter. Facebook. Ekşi. Twitter. Facebook. Ekşi. Twitter. Facebook. Ekşi. Twitter. Facebook. Ekşi. Twitter. Facebook. Ekşi. Twitter. Facebook. Ekşi. Baş dönmesi şikayetiyle bilgisayarın başından kalkma. Ders çalışan Çağla'ya sözlü taciz. Cips yeme. Çerezzos süt mısırı cipsini beğenip beğenmeme konusundaki inanılmaz kararsızlık. Beğenme. Beğenmeme. Tekrar beğenme. Fıstıklı olaydı diye hayıflanma. Kola içme. Dia kakaolu fındıklı damla çikolatalı bisküvi yeme. Ya keşke televizyonda Tom ve Jerry olsaydı diye düşünme. Kendi kendine of hadi git biraz kitap oku deme. Gidip biraz Kinyas biraz Kayra okuma. Ya blog yazmak lazım diye düşünme. Of hiç uğraşamam diye düşünme. Kola içme. Günlerdir komidinde duran zinciri karışmış kolyeyi çözmeye çalışma. Çözememe. Tekrar aynı yere bırakma. Telefonda annaneyle konuşma. Camdan dışarıyı izleme. Acaba eyfel kulesinin şimdiye kadar kaç milyar kare fotoğrafı çekilmiştir diye düşünme. Acaba dünyada en çok fotoğraflanan şey nedir diye düşünme. Şimdi bu nerden aklıma geldi amk diye düşünme. Biz artık hiç fotoğraf çekmiyoruz diye üzülme. Tekrar internetin derin dehlizlerine inme. Çıkma. Tekrar kitap okuma. Pestolu makarna yeme. Bir tabak daha yeme. Kola bittiği için kola içememe. Yatağa uzanıp acaba okuma yazma bilmeseydim hayat nasıl olurdu diye uzun uzun, detaylı bir şekilde düşünme.

Şimdilik saat 19.30 ve bu noktadayım. İlerleyen saatler için çok daha eğlenceli planlarım var. Gerçekleştirmeye çalışacağım. Ama bu işler belli olmuyor. Bakalım. Hayırlısı.

3 yorum:

selim dedi ki...

-Hala ders çalışan insanlar var ya şu zamanda, gerçekten inanamıyorum :)
-Valla süt mısırını sevip herkeşlere referans gösteren bir kişi olarak söylemeyeliyim ki ilk başlarda güzel gelse de, "la ne güzel şey ye ye doyamıyorsun" desen bile. 1-2 aylık yoğun bir ilgiden sonra insan sıkılıyor. ee insanoğlu doyumsuz...
-Ve son olarak, sizlere sıkılmayın diye UNO verdik ya. Oynayın arkadaşım. Hem kendinizi geliştirin hem de sıkılmayın :) İşin ucunda dondurma olmadan da zevkli olabiliyor bazen :P

hem tombul hem teneke dedi ki...

dondurma yok mu dondurma Dia kakaolu fındıklı damla çikolatalı bisküvinin yanında iyi gidermiş :)

Elifella dedi ki...

hahah :)
ay selim çok güldüm, özellikle de uno önerine! ama kadın ders çalışıyo evde diyorum biz öle bağrış çağrış uno oynarsak paralar bizi o sinirle bence :)

diloş, hadi kahvaltıdan geçtim bi gün buluşup bi dondurma yiyelim bari yaa! çok özledim :(